22
02.2022

Dostęp do prądu w każdych warunkach, czyli jaki agregat prądotwórczy wybrać

Dostęp do prądu w każdych warunkach, czyli jaki agregat prądotwórczy wybrać

Wielkimi krokami zbliża się sezon wiosennych wyjazdów turystycznych, jak również pierwszych prac zewnętrznych wokół domu lub na działkach. Często możemy sobie ułatwić pracę używając narzędzi elektrycznych. Nie zawsze jednak mamy dostęp do energii z sieci. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść agregat prądotwórczy, który zapewni łatwy dostęp do zasilania w każdych warunkach.

Zakup optymalnego sprzętu dostosowanego do własnych potrzeb to niełatwa sprawa. Chcąc dokonać najlepszego wyboru należy przed zakupem odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie - do jakich zastosowań potrzebujemy agregat?

Jeśli sprzęt ma być źródłem zasilania na biwakach czy wyjazdach np. kamperem, wówczas najlepszym wyborem będą agregaty serii POWERSMART™, zapewniające stabilne i „czyste” zasilanie, którego wymagają wrażliwe urządzenia elektroniczne takie jak laptop czy telefon. Oczywiście te agregaty z powodzeniem zasilą również drobny sprzęt AGD podczas wyjazdu.

Agregaty inwerterowe POWERSMART™ serii P2400 i P4500 posiadają szereg popularnych złączy, w tym również USB oraz 12V gniazdo zapalniczki samochodowej. Zastosowana technologia inwerterowa pozwala na dostosowanie obrotów silnika do zadanych obciążeń, co czyni urządzenie bardzo cichym i przyjaznym użytkownikowi.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i naszego komfortu sprzęt wyposażony jest w czujnik tlenku węgla w otoczeniu, który wyłączy agregat przy przekroczeniu bezpiecznego stężenia. Ponadto czytelny panel sterowania informuje użytkownika o bieżących parametrach agregatu, czyli np. poziomie paliwa w zbiorniku oraz obecnym obciążeniu. Wspomniane funkcje sprawiają że agregat P4500 jest bardzo przyjazny i intuicyjny dla użytkownika. Konstruktorzy przy tworzeniu agregatu serii P4500 poszli jeszcze dalej. W tym urządzeniu mamy możliwość rozruchu elektrycznego obsługiwanego również zdalnie pilotem. Oczywiście rozruch ręczny jest nadal dostępny.

Jeśli szukamy agregatu do drobnych prac przydomowych, na działce lub w innym miejscu bez dostępu do energii elektrycznej najlepszym wyborem będą agregaty serii SPRINT. W tym segmencie mamy trzy agregaty 1200A, 2200A oraz 3200A, różniące się dostępną mocą roboczą i wyposażeniem. Z powodzeniem dobierzemy agregat do potrzeb i narzędzi jakimi dysponujemy.

Seria SPRINT to urządzenia o klasycznej trwałej konstrukcji, czyli silniki Briggs & Stratton z wydajną prądnicą, a wszystko zamknięte w solidnej stalowej klatce. Wszystkie agregaty tej serii posiadają AVR, czyli automatyczny regulator napięcia. Nie musimy zatem obawiać się o bardziej „czuły” sprzęt.

Gamę naszych agregatów zamykają jednostki do zastosowań profesjonalnych serii PROMAX™ - 7500EA oraz 9000EA. Jeśli potrzebujesz sprzętu do codziennej pracy w każdych warunkach, te agregaty są właśnie dla Ciebie. Jednostki PROMAX napędzają profesjonalne silniki Briggs & Stratton serii VANGUARD™ posiadające 3 lata gwarancji bez względu na zastosowanie. Do tego wysokiej klasy prądnica i całość zamknięta w charakterystycznej żółtej stalowej ramie. PROMAX to sprzęt dedykowany profesjonalistom, który odwdzięczy się niezawodnością w najcięższych warunkach.

Na koniec serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszego filmu z prezentacji i pierwszego odpalenia agregatu inwerterowego P4500

Dzięki za uwagę ;) Jeśli masz dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego na adres esklep@chabin.pl