24
11.2021

Zaawansowany system zasilania bateryjnego.

Zaawansowany system zasilania bateryjnego.

Patrząc przez pryzmat historii, Briggs & Stratton nieraz wkraczało na nowe obszary technologiczne. Począwszy od sprzętów AGD przez podzespoły elektryczne do instalacji lotniczych aż po najtańszy seryjnie produkowany samochód o nazwie „Flyer”. Briggs & Stratton zawsze jest gotowe na nowe wyzwania. Od 2020 roku Briggs & Stratton rozpoczęło zupełnie nowy rozdział w historii produktów wprowadzanych na rynek.

Vanguard Lithium to zaawansowany system zasilania bateryjnego dla mobilnych urządzeń przemysłowych. Zgodnie z dewizą marki Vanguard, produkty tej linii są dedykowane do najcięższych zadań i muszą sprostać wszelkim napotkanym warunkom.

W pierwszej kolejności konstruktorzy postawili na bezpieczeństwo. Wewnętrzna konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania systemowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwprzepięciowego.

To jednak nie tylko baterie, lecz również sterowniki do pełnej integracji z dowolnym systemem kompatybilnym z magistralą CAN. Pozwala to na ciągłą kontrolę stanu i sprawności baterii i temperatury oraz innych parametrów podczas pracy.

Przeznaczeniem naszych systemów zasilania jest praca w najcięższych warunkach. Obudowy baterii spełniają normę wodoszczelności IP66, co oznacza że można stosować myjki wysokiego ciśnienia przy myciu i konserwacji sprzętu. Całość zespołu baterii jest zamknięta w aluminiowej klatce zapewniającej bezpieczeństwo obudowie z tworzywa chroniącej moduły ogniw baterii.

Modułowa konstrukcja oraz dostępne pojemności zapewniają wszechstronność zastosowań w różnych konstrukcjach wielu gałęzi przemysłu

Obecnie są dostępne w sprzedaży pojemności 5 oraz 10kWh i napięciu znamionowym 48V. Planowana jest produkcja baterii od 2,5 do 14,4kWh co zapewni dowolną możliwość konfiguracji przewidzianej w konstruowanej maszynie. Gama dostępnych baterii będzie sukcesywnie powiększana o kolejne warianty pojemności oraz sposobu konfiguracji zabudowy - poziomego lub pionowego. 

Czas wykorzystać coraz bardziej praktyczne, zrównoważone — i pożądane — źródło zasilania. Uzyskaj natychmiastową przewagę w elektryfikacji dzięki:

  • Skrócony czas przestojów konserwacyjnych 
  • Niższy poziom hałasu 
  • Szybkie ładowanie 
  • Zwiększona produktywność 
  • Niezawodna moc

Wszystkie te zalety wiążą się również z dużą trwałością. Zobacz, jak intensywnie testujemy komercyjne akumulatory litowo-jonowe Vanguard, udowadniając ich odporność na najtrudniejsze warunki pracy.

Drugą linią produkowanych baterii jest wersja w obudowach w pełni odlewanych z aluminium z przeznaczeniem do aplikacji o niskim profilu lub niskim środku ciężkości.

To jednak nie jest ostatnie słowo firmy w tej dziedzinie. Planowane jest wdrożenie systemu wymiennych baterii ładowanych w stacjach dokujących. Pozwoli to na zasilanie małych maszyn praktycznie bez przerw w pracy. Ze względu na normy hałasu, konieczność wykonywania prac wewnątrz pomieszczeń, maszyny zasilane z baterii są przyszłością branży nie tylko budowlanej, ale i transportu bliskiego i logistyki oraz wielu innych.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł zapraszamy po więcej na www.chabin.pl i vanguardengines.com